Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 7 890 Kč
skladem

NOVINKY

arr3Výběr vakuové baličkyPřehledné srovnání vakuových baliček podle jejich využití. Jste malá domácnost, nebo větší... arr3Sáčky a rolkyjsou vyrobené z velmi odolné folie, která má sílu 240 μm a hned tak je něco neroztrhne. Přitom... arr3Videoukázky vakuových baliček.Videa s praktickými ukázkami práce a vakuování ve vakuových baličkách MagicVac Vám usnadní...

KONTAKTY

AmiNet s.ro.
696 71 Blatnice pod Svatým Antonínkem 119
tel: +420 605 271 393
napište nám

19. 09. 2018

Jak uchovávat vakuově balené potraviny

Vakuové balení určené pro mrazničku
V první řadě je třeba používat co nejčerstvější potraviny. Systém MAGIC VAC® Vám umožní udržet čerstvost potravin pouze za předpokladu, že je s nimi náležitě nakládáno. Některé potraviny mají jemnou konzistenci, která by mohla být poškozena, pokud je výrobek vakuově balen v čerstvém stavu.
Choulostivé a křehké potraviny jako jsou maso, ryby, měkké ovoce, chléb a podobně, je vhodné nejdříve předzmrazit. V průběhu prvních dvaceti čtyř hodin nehrozí nebezpečí poškození potravin mrazem, takže je možné výrobky, které byly zmraženy den předem, vakuově zabalit v obalech MAGIC VAC® a následně je dlouhodobě skladovat v mrazničce, aby si zachovaly všechny nutriční hodnoty a chuťové vlastnosti čerstvého výrobku.
Pokud vakuově balíte polévky, omáčky, dušená a jiná tekutá jídla, zmrazte je nejdříve ve vhodné misce nebo odolné nádobě a po vakuovém zabalení v Magic vac vraťte zpět do mrazničky.
Doporučení pro vakuové balení zeleniny - zeleninu oloupejte a krátce blanšírujte ve vařící vodě nebo v mikrovlnné troubě. Měla by být teplá, ale stále ještě tvrdá. Potom ji vakuově zabalte.
Pokud není potravina předmražená, počítejte při zamražení se zvětšením objemu potraviny a ponechejte 5 cm délky obalu na toto zvětšení. Pokud jde o maso a ryby, je vhodné umístit tyto potraviny na papírový ubrousek a vakuově je zabalit i s tímto papírovým ubrouskem, který nasaje veškerou přebytečnou vlhkost v potravině.
Při uchovávání potravin typu palačinky, lívance, tenké koláče, žemle apod., skládejte je na sebe a prokládejte svačinovým papírem. Bude potom jednodušší je od sebe oddělit, zbytek znovu zabalte a vraťtte zpět do mrazničky.

Vakuové balení určené pro ledničku
V lednici ve vakuovém balení můžete skladovat aromatické potraviny, nebo rozbalené a částečně zkonzumované potraviny, marmelády, zavařeniny a pod. Vakuově uzavřít můžete například i otevřené víno, nebo jiné tekutiny.
V příliš zaneprázdněných domácnostech je možné připravit jídlo předem, vakuově je zabalit a uchovat v ledničce pro pozdější použití, kdy pak stačí jídlo jen ohřát.

Vakuové balení určené pro spíž
I potraviny, které se skladují při pokojové teplotě (jako je například káva, mouka, těstoviny, cukr atd.), mohou mít užitek z toho, že jsou vakuově zabalené.
Pokud jsou tyto výrobky několik dnů nepoužívány, je vhodné je chránit pomocí
vakuového balení. Uchovají si své vlastnosti a nebude hrozit nebezpečí, že budou znehodnoceny vlhkostí či napadeny plísní nebo hmyzem.

Rozmrazování potravin v obalech MAGIC VAC®
Při rozmrazování vakuově balených potravin jako je maso, ryby, ovoce, zelenina
nebo jiné choulostivé poživatiny, je vhodné je umístit na nejnižší přihrádku v ledničce, aby se rozmrazovaly pomalu. Chléb a jiné pečivo by mělo být ponecháno při rozmrazování v pokojové teplotě. Polévky a další tekutá jídla by měla být ve vakuových obalech ponořena do horké vody do doby, než dosáhnou požadované teploty. Pokud ponecháváte jídlo rozmrazit na pokojovou teplotu nebo je ohříváte v lázni na rozmrazování pokrmů, odstřihněte jeden roh obalu, aby mohly výpary či pára unikat. Po rozmrazení potraviny již znovu nezmrazujte a co nejdřve je zkonzumujte.

Vakuové balení balených potravin
Mnoho potravin, jako je sýr nebo maso, je vakuově baleno již ve výrobnách. Abyste zachovali jejich chuťové vlastnosti a čerstvost, zabalte je pomocí MAGIC VAC®, jakmile původní obaly jednou otevřete.
Tyto potraviny musí být vždy zkonzumovány do data spotřeby uvedeného na původním obalu. Při balení se s nimi musí zacházet s velkou péči a je třeba dodržovat hygienické zásady.  
 

Užitečné tipy ...

  • Potraviny se špičatými konci nebo ostrými hranami, jako jsou kosti nebo špagety, zabalte do papírových ubrousků či sáčků, abyste předešli protržení obalu.
  • Křehké a choulostivé potraviny, jako jsou jahody, suchary nebo sušenky, by měly být uchovávány v nádobách MAGIC VAC®.
  • při vakuování křehkých a choulostivých potravin (ovoce, pečivo a pod. ) v sáčcích doporučujeme jejich zamražení předem (do 24 hodin).
  • Kromě potravin existuje spousta dalších výrobků, které je možno vakuově balit, např. vybavení ke kempování jako jsou zápalky, lékárnička, čisté a suché šaty apod. Podobně je možno vakuově balit stříbro a jiné předměty ve sbírkách, aby byly chráněny před oxidací, atd.

  
   Nádoby, sáčky ani rolky MagicVac nobsahují škodlivý Bisfenol A.
   Jsou zdravotně nezávadné a jsou určené pro styk s potravinami.